20.02.2014

Licencia na kvalitu

Na zlepšenie kvality potravín sa sústredí značka Certified E-friendly Food. Nedávno sa dostala do Rumunska, kde našla master-franchisanta.

Potraviny so značkou CEFF (Certified E-friendly Food) ukazujú, že neobsahujú žiadne nebezpečné prísady, umelé sladidlá či konverzačné látky. Centrála firmy Santimona, ktorá licencie CEFF zaisťuje, sa nachádza v Prahe, ale pomocou franchisy sa rozvíja len v zahraničí. Značkou CEFF sa začali označovať aj potraviny v Rumunsku a s rozvojom pomáha master-franchisant.

Foto CEFF Rumunsko

Rumunsko je štvrtou krajinou, kde môžu ľudia zistiť kvalitu potravín aj pomocou certifikátov CEFF.

Rumunsko sa stalo štvrtou krajinou, kde rozvoj licencií CEFF získal na starosť master-franchisant. „Prvé certifikované potraviny sa na pultoch obchodov objavia do konca prvého štvrťroku. Do konca roku 2017 by sme radi obsadili značku CEFF v 10 krajinách,“ povedala pre rumunský portál Franchising.info.ro Ivana Bednárová zo spoločnosti Santimona. Pomocou franchisy sa spoločnosť nachádza tiež u nás a v Poľsku.

Spoločnosť Santimona sa zaoberá udeľovaním licencií CEFF potravinám v komerčnej sieti. O certifikát môžu požiadať aj výrobcovia či distribútori potravín. Projekt CEFF vznikol v tuzemsku pred troma rokmi. Na zahraničných trhoch využíva spoluprácu na základe franchisingu.

Zdieľaj článok

Komentáre na fórum

0
Licencia na kvalitu

K tomuto článku nie je zatiaľ komentár. Váš bude prvý.

Fórum 6 téma, 6 komentáre

chcete viac?

newsletter Franchising.sk

If you see this, leave this form field blank