Svet zdravia môžu ľudia navštíviť už v 13 centrách na Slovensku.
08.11.2013
Franchisová sieť Svet zdravia zahájila na Slovensku boom. Jedná o vstupe na americký trh.
 

Zdravý životný štýl láka viac ľudí. Do centier Svet zdravia chodia chudnúť ako ženy, tak muži a návštevnosť rastie. Na Slovensku franchisová sieť pôvodom z Česka prešla veľkými zmenami. Chystá sa i za hranice Európy. „V rámci Slovenska prišlo k výmene master-franchisanta a musím konštatovať, že tento krok úplne zmenil vývoj siete,“ hovorí výkonná riaditeľka Svetu zdravia Marta Nosková s tým, že rozvoj je teraz veľmi dynamická a nesie so sebou vznik väčšieho počtu pobočiek. Tých je na Slovensku riadených rukou franchisantov 13. A český koncept oslovil i podnikateľov zo zahraničia. „Registrujeme záujemcov o master-franchisovú licenciu v USA, Austrálii a Rusku,“ dodáva Marta Nosková.

Spoločnosť Svet zdravia začala s týmito záujemcami, ktorí chcú ako master-franchisanti tento systém rozvíjať, viesť jednanie. Myšlienka vstúpiť na americký trh už naberá na konkrétnosti. Firma by sem rada vstúpila počas budúceho roka. I napriek plánom mimo európsky kontinent, Svet zdravia s Európou počíta. Z dôvodov expanzie tiež dokončuje plnú verziu nového softwaru Komplexná nutričná typológia, ktorú prekladá do angličtiny, ruštiny a nemčiny.

Muži chudnú lepšie

Do Sveta zdravia chodia ľudia predovšetkým zhodiť prebytočné kilá a dostať sa do kondície. Podľa prieskumu sú úspešnejší muži. Podľa Marty Noskovej sa ženám nedarí preto, že už je ich telo zmätené a reaguje pomenšie. Na rozdiel od toho muži jednoduchšie prejdú na chudnutie a tiež radšej športujú, čo vedie k lepším výsledkom.