Franchisový koncept The PUB našiel na Slovensku master-franchisanta, pomocou ktorého chce rozvíjať svoju sieť na tomto trhu.
16.10.2013
Originálny český franchisový koncept reštaurácií The PUB našiel master-franchisanta na slovenskom trhu
 

Tento rok sa franchisovej sieti The PUB podarilo nájsť master-franchisového partnera na Slovensku, ktorý bude mať na starosti rozvoj značky na tomto trhu. V súčasnej dobe sa pracuje na projektoch nových reštaurácií v Bratislave a Košiciach. Tie by mali začať fungovať najneskôr počas novembra. „Zároveň na začiatku septembra zahájila činnosť historicky prvá pobočka franchisovej siete The PUB na Balkánskom polostrove. Nachádza sa v rumunskom hlavnom meste Bukurešti,“ hovorí jednateľ firmy The PUB Jan Stuna s tým, že nasledovať by mala prevádzkareň v bulharskej Sofii.

Napriek tomu že oblasť gastronómie, v ktorej The PUB pôsobí, je pre podnikanie jedna z najzložitejších, sieti sa darí. Celkovo totiž v danej všadeprítomnej recesii registruje mierny medziročný rast. Stojí za tým však veľa práce. „Neustále sa snažíme o zdokonaľovanie našich služieb, hlavne s dôrazom na kvalitnú domácu kuchyňu, pokračujúci redizajn prevádzok a nové formy marketingovej komunikácie,“ vysvetľuje Jan Stuna.

Na ďalší rozvoj myslí pôvodom český koncept z Plne i na domácom trhu. Nedávno sa otvorili dvere novej reštaurácie The PUB v Českých Budejoviciach. Celkovo je 16 prevádzkarní, z ktorých 12 je na území Českej republiky. Do konca tohto roka by značka chcela uviesť do prevádzky reštauráciu v Ostrave. Ďalší rozvoj v Nemecku a Rakúsku, kde môžeme bary tejto značky tiež nájsť, plánuje firma v roku 2014.