24.10.2013
Kozmetické salóny zvyšujú záujem o franchisový koncept Amaryllis z Česka. Preniká na Slovensko a do Maďarska
 

Spoločnosť Medical Healthcare začala ponúkať koncept Amaryllis v 3 variantoch franchisovej spolupráce. Najvyšší stupeň Amaryllis Beauty Institut je prevádzkovaný na dvoch miestach v Česku, a to v Prahe a Českých Budejoviciach. Na Slovensku tento typ nie je. Nachádza sa tu zatiaľ Amaryllis Beauty Point, ktorý bol otvorený v Dunajskej Strede. Je to druhý typ spolupráce vhodný pre začínajúce kozmetičky alebo kozmetické salóny.

V prípade varianty Amaryllis Beauty Point spoločnosť dodáva kozmetické služby a prípravy priamo do salónov. Tie tak ani nemusia meniť svoj názov. „Nenútime našich franchisantov, aby menili meno svojej spoločnosti. Naopak sme radi, že majú svoje centrá krásy a na základe svojich skúseností sa rozhodli pripojiť k franchisovej spolupráci Amaryllis,“ dodáva Juraj Slovák z centra Amaryllis. Spolupracujúce salóny už pôsobia mimo Dunajskej Stredy tiež v Česku, a to v Tepliciach či Kroměřízi.

Na Slovensku si spoločnosť dala za cieľ vytvoriť sieť kozmetických salónov Amaryllis. Aktuálne tu jedná s niekoľkými záujemcami o franchisovú licenciu. Zuby si brúsi aj na Maďarsko, kde v súčasnosti finišujú dokumentácie potrebné pre rozvoj franchisingu Amaryllis na tomto trhu. Podľa Juraja Slováka nie každý trh je rovnaký a i napriek tomu, že sa všetky štáty nachádzajú v Európskej únii, nájdu sa odlišnosti, s ktorými sa musí firma vyrovnať. Všade je však zdanlivá cenová vojna, ktorá vedie k tomu, že firmy ponúkajú nekvalitné výrobky a služby.