V roku 2013 sa na českom trhu objavil franchisový koncept Konopných lekární. Počas krátkej chvíle otvoril už 10 pobočiek.
Pondelok
03.03.2014
Konopné lekárne valcujú Českú republiku. Franchisové pobočky rastú ako huby po daždi.
 

Lekárne, ktoré ponúkajú lieky z konope, sa rýchlo uchytili na českom trhu. Spoločnosť Carun Pharmacy začala len vlani rozvíjať franchisový koncept Konopná lekáreň a počas roka sa jej podarilo vytvoriť sieť o 10 pobočkách. Všetky sú prevádzkované na základe franchisovej licencie a v tomto spôsobe chce firma naďalej pokračovať, keďže franchising považuje za rýchly a efektívny spôsob podnikania.

Spoločnosť by rada pokračovala vo vyhľadávaní ďalších franchisantov. "Teraz hľadáme franchisantov predovšetkým v Karlových Varoch, v okolí Prahy, Zlíne a Vsetíne," hovorí konateľ spoločnosti Carun Pharmacy Jiří Stabla s tým, že už v tejto chvíli sa jedná o otvorenie ďalších predajných miest, ktoré sa pripojí k sieti Konopných lekární. Záujemcovia o franchisovú licenciu by sa mali pripraviť na celkovú investíciu vo výške 300 tisíc korún.

V konopných lekárňach sa predáva rozsiahle spektrum konopných produktov určených na prevenciu a aj takých, ktoré sú odborníkmi odporúčané na zmiernenie príznakov mnohých chorôb. "Naším cieľom je vrátiť prostriedky z konope späť do bežného života všetkých ľudí. Liečba konopem pomáha vyriešiť rad zdravotných problémov vďaka účinným cannabinoidům," dopĺňa Jiří Stabla.