16.05.2018

Americki obri opäť spolu

Po 12 rokoch sa opäť spoja McDonald’s a The Walt Disney. Hračky odkazujúce na filmové hity budú deti dostávať k zdravému menu.

Do reštaurácií McDonald’s sa po rokoch vrátia animované postavičky z filmových štúdií Walta Disneyho. V júni sa spoločnosti opätovne spoja pred premiérou snímku Rodinka Úžasných 2. Obnovené partnerstvo bolo oznámené po tom, čo franšízový fastfoodový reťazec pristúpil na zmeny v detskom Happy Meal menu tak, aby jedlo bolo zdravšie a obsahovalo menej kalórií ako doteraz. Z detskej ponuky vyradil čokoládový mliečny koktejl aj cheesburgery.

McDonalds’s znížil v detskom menu obsah tukov, cukrov, nasytených mastných kyselín a sodíka tak, aby jedlo bolo zdravšie. Až následne pristúpila spoločnosť The Walt Disney na obnovenie partnerstva, ktoré znamená pre obe strany lukratívny biznis.

V roku 2006 bol prekvapivou príčinou ukončenia desaťročného partnerstva zo strany Disneyho spoločnosti prudký nárast detskej obezity, ktorý je z veľkej časti zapríčenený častým stravovaní vo fastfoodoch. Vtedy filmový gigant vydal "zákaz licencovania Mickey Mousa a ďalších postáv Disneyho pre potraviny, ktoré nedosahujú minimálne požiadavky na výživu". Po tom, čo McDonald’s uskutočnil v amerických pobočkách úpravy detskej ponuky, pristúpil The Walt Disney na obnovenie partnerstva, ktoré znamená pre obe strany lukratívny miliardový biznis.

Vynaliezavosť a zábava v stravovaní

Dohoda však platí iba pre štáty, kde detské menu už bolo upravené a kde spĺňa prísne kritériá na ponuku potravín firiem, ktoré chcú používať na obchodnú propagáciu Disneyho filmy. "McDonald’s a Disney sú značký, ktoré sú rodinami milované a obľúbené. Spolu im teraz vytvoríme nové zázemie," uviedla hlavná marketingová riaditeľka McDonald’s Morgan Flatley. "I naďalej budeme budovať lepší McDonald’s, toto partnerstvo ponúka vynaliezavosť a zábavu v stravovaní, ktoré zároveň podporí vyváženejšiu stravu a obsah Happy Meal. Chceme rodiny inšpirovať ku zdravšiemu životu zábavnými a inovatívnymi spôsobmi."

Novinky priniesol tento rok tiež do poboček McDonald’s aj u nás. Digitalizácia reštaurácií začala už pred tromi rokmi a priniesla so sebou tiež zmenu v objednávaní. „Modernizácia nám pomohla testovať možnosť customizácie, teda dotvorenia burgeru podľa vlastného priania pridaním vybraných ingrediencií, a v budúcnosti nám umožní aj rozšíriť ponuku. V súčasnosti customizáciu ponúkame v 13 vybraných reštauráciách“ komentuje dôvody inovácie generálny riaditeľ McDonald´s ČR Tomasz Rogacz. Reštaurácie testujú tiež donášku ku stolu. Dlhodobým cieľom je stále aj ponuka s čo najvyšším podielom produktov z lokálnych surovín.

Zdieľaj článok

Komentáre na fórum

0

chcete viac?

newsletter Franchising.sk

If you see this, leave this form field blank