24.05.2017

Detská značka rýchlo rastie

Franšízová sieť TulecTrend sa za posledný rok takmer zdvojnásobila. Počas roka otvorila 5 nových predajní s detským textilom.

Ako posledná pribudla predajňa TulecTrend v Příbrami. Čoskoro by mali nasledovať Hradec Králové a Kyjov, v jednaní majú majitelia obchod v Bratislave. "Záujemcov je stále dosť, ale iba s niektorými sa podarí dotiahnuť jednanie do zdarného konca," hovorí spolumajiteľ firmy na výrobu a predaj detského oblečenia Michal Tulec. Pokiaľ sa naopak zmluvu podpísať podarí, franšízová predajňa TulecTrend býva potom do prevádzky uvedená po 2 až 3 mesiacoch príprav.

Tulec trend obrazek provozovny Foto TulecTrend

Centrála TulecTrend pravidelne zásobuje obchody tovarom, za ktoré franšízanti neplatia. Ich zisk tvorí rozdiel medzi veľkoobchodnou a maloobchodnou cenou predaného textilu.

Rovnako ako iné české franšízové siete, aj TulecTrend má najčastejšie problémy pri otváraní nových obchodoch s hľadaním vhodného miesta. Na ňom stroskotá i veľká časť záujemcov o franšízovú licenciu. Ideálne sú nákupné a obchodné centrá. Minimálna investícia je 150 tisíc korún českých, a to za obchod s minimálnou veľkosťou 25 štvorcových metrov.

Obchody podľa priania a na kľúč

Stále častejšie sú tiež shop-in-shopy, kedy značka tuzemského detského textilu dovoľuje na jednom mieste predaj kombinovať s iným sortimentom ako je napríklad detská obuv či hračkárstvo. "Tato forma spolupráce je vhodná najmä pre obchody s nie veľmi optimálnym umiestením," dodáva Michal Tulec, ktorý značku vlastní so svojim bratom Tomášom. Zakladajú si napríklad na vyškolenom a profesionálnom personále, či vlastných návrhoch detského textilu.

Nový franšízant po podpísaní zmluvy skladá kauciu na výrobu kompletného zariadenia predajne. Konkrétna podoba predajného miesta je vždy na individuálnom jednaní, obchody sa vyrábajú "na kľúč". TulecTrend ponúka drahší i lacnejší typ nábytku, franšízant si môže vybrať. Spoločnosť z Olomouca, ktorá funguje na českom trhu už od roku 1993 ponúka franšízantom výhodné podmienky aj ohľadom predaja, kedy môžu napríklad vracať do skladu nepredané kusy oblečenia, a netratia tak zbytočne.

Zdieľaj článok

Komentáre na fórum

0

chcete viac?

newsletter Franchising.sk

If you see this, leave this form field blank