02.05.2017

Zdravé menu aj pre Nemcov

Franšízy Fitness food menu mali expandovať do Poľska, skôr však uspeli vďaka menej prísnym zákonom v Nemecku a Maďarsku.

Filozofiou značky Fitness food menu je prianie poskytovať ľudom komplexný spôsob stravovania s profesionálnymi službami. Hlavným cieľom nie je iba redukcia váhy, ale i správny spôsob stravovania pomocou zdravých a nechemicky ošetrených surovín. Počas 7 rokov fungovania koncept otvoril viac ako 60 českých pobočiek, ďalších 11 ich prevádzkuje Fitness food menu na Slovensku, jednu pobočku má tiež vo Viedni.

fitness food menu Foto Wolf

Špeciálne nutrične vyvážené 5 chodové menu je vo výrobniach balené do potravinárskeho obalu, a firma ho v určenom čase dopraví svojim zákazníkom až domov.

Tento rok mal majiteľ licencie v pláne expanziu do Poľska. Skôr sa však podarilo nájsť vhodného franšízanta v Nemecku. "Plánovaná expanzia do Poľska sa zatiaľ nepodarila kvôli legislatíve. Poliaci majú odlišné zákony týkajúce sa výroby jedla a stravovania ako my," vysvetľuje majiteľ franšízovej spoločnosti Tomáš Volf. S tým, že naopak prekvapivo hladko prebehlo jednanie ohľadom otvorenia pobočky v Nemecku.

"Pre nás bol doterajší neúspech v Poľsku viac ako vyvážený záujmom z Nemecka, a tiež Maďarska," hovorí Volf. Prekvapením pre neho bolo obzvlášť Nemecko, ktoré má vraj miernejšie zákony pre potravinárskych výrobcov, ako spomínané Poľsko. Ani tam sa ale firma svojich plánov nevzdáva, v túto chvíľu sú jednania s vybraným masterfranšízantom vo fáze pred podpisom zmlúv, ktoré sa podľa Volfa mierne preťahujú, a ťažko odhadovať, ako dlho ešte potrvajú. Franšízanti sa v prípade Nemecka i Maďarska značke prihlásili sami, v Nemecku bolo uchádzačov o licenciu niekoľko.

Cezhraničný predaj štartuje expanziu

Cezhraničný predaj rieši Fitness food menu i kvôli zákonom akýmsi mostom, doplňuje Tomáš Volf. Pri hranici s príslušnou krajinou najskôr vybuduje výrobné miesto, napríklad v Komárne. Cez hranice potom jedlo distribuuje do okolia Budapešti. Vďaka miernosti nemeckých úradov nebolo nič podobného nutné opäť v Nemecku. Pobočka a výrobňa v Cvikove zásobuje zdravými pokrmami svoje najbližšie okolie. "Zatiaľ v Nemecku opatrne zisťujeme situáciu a možnosti. Naše pôsobenie tam sa už nedá nazvať skúšobnou prevádzkou, žiadne veľké investície v oblasti v túto chvíľu však neprichádzajú v úvahu," doplňuje Volf.

I u nás stále platí možnosť podnikať so značkou Fitness food menu, licenčný poplatok činí 5 555 eur až 7 400 eur. Kandidát musí splniť podmienky zmluvy, ktorá upravuje okrem iného i legislatívne, právne a hygienické pravidlá. Pri podpise sa franšízant zaväzuje k ich plneniu, a tým i podriadenosti sa podmienkam nastaveným franšízorom (napr. zachovanie nastavených receptúr). Viac informácií nájdete v katalógu.

Zdieľaj článok

Komentáre na fórum

0
Zdravé menu aj pre Nemcov

K tomuto článku nie je zatiaľ komentár. Váš bude prvý.

Fórum 5 téma, 5 komentáre

chcete viac?

newsletter Franchising.sk

If you see this, leave this form field blank