Na sucho aj za hranice

Franchisový koncept iDry obsadzuje rýchlo Česko. Na Slovensku obmenil vedenie a dúfa v rovnakú expanziu ako u českých susedov.
13.08.2014
Franchisový koncept iDry obsadzuje Česko. Pokračuje tiež s prípravami expanzie u nás.
 

Očista aut pomocou suchého umývania si získava stále viac zákazníkov. Franchisový koncept iDry, ktorý ponúka master-franchisové licencie pre jednotlivé kraje, už obsadil takmer celú republiku. Teraz sa chce sústrediť na rozvoj mini franchis do väčšiny okresov.

Počas tohto roka spoločnosť iDry predala mini franchisu napríklad do Břeclavi. A darí sa jej aj získať viac klientov, ktorým sa stará o ich vozový park. „Okrem rozširovania nášho pokrytia sme uzatvorili dvojročný kontrakt so spoločnosťou Business Lease, ktorá našu službu zakomponovala do svojej ponuky služieb pre všetkých klientov,“ približuje úspechy majiteľ franchisového konceptu Peter Šméral.

Expanzia na východ

Na Slovensku sa rozvoj iDry veľmi rýchlo nerozvíjal. „Uskutočnili sme tu reorganizáciu vo vedení a prijímaní nových ľudí. Podarilo sa nám podpísať niekoľko dôležitých kontraktov a uzatvorili sme zaujímavú spoluprácu s investičnou spoločnosťou,“ komentuje situáciu Peter Šméral. Plánom je vybudovať franchisovému konceptu iDry rovnakú pozíciu ako má na českom trhu.

Revolučný koncept iDry, ktorý pri umývaní áut či iných vozidiel využíva len minimum vody, si všimli aj za hranicami. Už teraz firma pripravuje vstup na poľský trh a nie je jediný. „Pokračujú prípravy a dúfame, že už skoro dokončíme a prejdeme do plnej prevádzky. Okrem Poľska pripravujeme ešte Maďarsko a Rumunsko, kam nás odporučili naši klienti,“ hovorí Peter Šméral, s tým, že by firma rada bola funkčná do budúceho leta vo všetkých štátoch. Expanziu plánuje iDry s agentúrou Czech Trade.