Značka vidí na Slovensku priestor pre 10 pobočiek. Rovnaký počet by mohol fungovať aj v Českej republike, ak sa Pan Kashtan s konečnou platností rozhodne vstúpiť aj na český trh.
21.07.2014
Predajca pečených gaštanov hľadá na Slovensku master-franchisanta.
 

Do slovenských ulíc chce so svojimi vozíkmi upravenými na pečenie jedlých gaštanov vyraziť značka Pán Gaštan, pôvodom z Ukrajiny. Na svoj rozvoj si zvolila cestu franchisy. „Slovensko sme si pre svoj rozvoj vybrali hlavne pre jeho geografickou blízkosť. Podobný sme aj  mentalitou, aj napriek tomu že sme susedia, je neľahké začať spolupracovať a dohromady rozvíjať biznis. Na slovenskom trhu vidíme potenciál zhruba pre 10 predajných miest,“ hovorí Igor Finyak, majiteľ konceptu Pan Kashtan, ktorý do budúcnosti nevylúčil ani vstup na český trh, ktorý má porovnateľný potenciál ako ten slovenský.

Momentálne môžeme franchisovú sieť Pan Kashtan nájsť hlavne na Ukrajine, kde prevádzkuje 12 vlastných a niekoľko franchisových pobočiek. S jeho vozíkmi sa tiež môžeme stretnúť aj na ruskom a poľskom trhu, kam prenikol prostredníctvom franchisových licencií. Celkom tak značka má v spomenutých troch krajinách 14 franchis.

Rozpálená lokomotíva

K tomu, aby Pan Kashtan mohol preniknúť aj na slovenský trh, hľadá master-franchisového partnera. Záujemca o licenciu si musí pripraviť pre prvotné investície 4800 euro bez započítania nákladov na dopravu a clo. Okrem školenia personálu získa franchisant v rámci franchisového balíčka školenie pre sebe aj svojho zamestnanca, prevádzkovú  príručku a neustálu marketingovú podporu. Ako výhodu svojho konceptu vidí jeho majiteľ Igor Finyak okrem iného aj fakt, že ponúka záujemcom o podnikanie ľahký štart a aj následnú nenáročnú prevádzku pobočiek.

Každý vozík, ktorý by sme si jednoducho mohli pomýliť s lokomotívou, je zariadený panvicou na pečenie gaštanov, priestorom, vďaka ktorému ostávajú gaštany dlho horúce, a miestom pre skladovanie polotovarov. Každý prevádzkovateľ stánku dostane tiež jednorazové vrecká na pečené gaštany a ďalšie doplnky vrátane špeciálneho oblečenia.