11.07.2014

Brand č.2

Značka Envy prichádza na trh s novým konceptom - značkou Kilpi. Chce ju rozšíriť po celom Slovensku.

V minulom roku získala licenciu na franchisový koncept značky Envy spoločnosť Ponature. Po stabilizácii franchisového reťazca sa tento rok rozhodla predstaviť novú outdoorovú značku Kilpi inšpirovanú severským podnebím, s ktorou chce expandovať po celom Slovensku a tiež v Českej republike. V súčasnej chvíli chystá spoločnosť rebranding predajní Envy na Kilpi, ktorý by mal prebehnúť na jeseň. Franchisovú licenciu však firma už predáva na obe značky.

Foto Ponature

Spoločnosť Ponature obhospodaruje 25 franchisových pobočiek Envy.

"Značku Kilpi hodláme marketingovo podporiť a rozšíriť ju v rámci predajnej siete po celej Českej a Slovenskej republike formou monobrandových predajní," dodáva manažér franchisového reťazca firmy Ponature Roman Cahel s tým, že obchody Kilpi by sa mali okrem obchodných centier objaviť aj v menších mestách. Momentálne na českom a slovenskom trhu nájdeme dohromady 25 franchisových obchodov Envy, ktoré odevy pod značkou Kilpi ponúkajú v rámci svojho sortimentu.

Tento rok sa vlastné aj franchisové obchody Envy museli vysporiadať s miernou zimou, ktorá zasiahla predovšetkým oblasť trhu ponúkajúce zimné oblečenie. "Dovolím si povedať, že všetky firmy predávajúce prevažne zimný sortiment a špecializujúce sa na zimné športové oblečenie mali iné očakávania predaja v období január až apríl 2014," konštatuje Roman Cahel a dodáva, že konkurencia na trhu je veľká a spotrebiteľ viac vyberavý. Firma Ponature však verí, že značka Kilpi, ktoré znamená fínsky štít, si svojich zákazníkov nájde.

Zdieľaj článok

Komentáre na fórum

0

chcete viac?

newsletter Franchising.sk

If you see this, leave this form field blank