06.02.2014

Pohodlie pre pacientov

Súkromná prepravná služba Novodobá sanitka preniká na náš trh. Sieť by mal rozšíriť master-franchisant.

Starí a bezvládni ľudia, ktorí často navštevujú nemocničné zariadenia, si nemôžu dovoliť odvoz z domu taxíkom alebo si zavolať sanitku priamo z nemocnice. Na trhu vznikli služby súkromných preprav, ktoré týmto pacientom ponúkajú odvoz. Jednou z nich je aj Novodobá sanitka, ktorá vznikla v Česku a minulý rok tu začala ponúkať aj franchisové licencie. Hľadá u nás vhodného master-franchisanta.

sanitka obrazek Foto Tvarůžková

Už 21 franchisových pobočiek Novodobej sanitky obsluhujú v ČR nielen pacientov, ale tiež seniorov či handicapovaných ľudí. U nás hľadá master-franchisanta.

„Franchising som si vybrala ako dobrý spôsob podnikania, ktorý podnikateľovi prináša možnosti, ako sa presadiť na trhu a vytvoriť fungujúcu sieť pobočiek,“ tvrdí majiteľka firmy Novodobá sanitka Romana Tvaružková.

Na Slovensku by chcela dať možnosť vytvorit sieť Novodobých sanitiek správnemu master-franchisantovi. Cena licencie stojí 74 tisíc Eur a predpokladaná návratnosť sa pohybuje od 1 až 2 rokov. „Master-franchisant bude mať v rozvoji voľnú ruku, samozrejme preferujeme, keby začal väčšími mestami,“ dodáva Romana Tvaružková.

 

U susedov v Česku si získal franchisový koncept Novodobej sanitky obrovský úspech. Počas jedného roka, kedy spoločnosť začala licencie ponúkať, sa jej podarilo sprevádzkovať už 21 franchisových miest po celej republike. Služby súkromné prepravy sa prezentujú voči nemocniciam ako doplnková služba, ktorú pacienti využijú, ak nemajú nárok na sanitnú prepravu hradenú poisťovňou.

Zdieľaj článok

Komentáre na fórum

0

chcete viac?

newsletter Franchising.sk

If you see this, leave this form field blank