Na Balkáne firma Rosedream pôsobí od roku 1948. Na slovenskom trhu s franchisou začína.
27.01.2014
Výrobca kozmetických prípravkov z ružového oleja Rosedream hľadá franchisantov. Novo je v Katalógu franchis.
 

Slovenská tradícia výroby ružového oleja ide do franchisy. Firma Rosedream vyrába tento typ oleja už cez 60 rokov a využíva ho k produkcii kozmetických prípravkov. Najväčšie uplatnenie našli výrobky predovšetkým na Balkáne a v Rusku, kde už spoločnosť Rosedream prevádzkuje vyše 20 obchodov. Na slovenskom trhu začala ponúkať franchisový koncept rovnomenného mena.

Franchisový partner sa môže rozhodnúť pre 2 typy spolupráce. Prvým z nich je Rosestand a celková investícia, ktorá zahŕňa aj licenciu, vyjde na 10 tisíc eur. Ak by si franchisant vybral obchod Roseshop, musí nájsť miesto minimálne o rozlohe 20 až 25 m2 a prichystať si financie v rozmedzí 12 až 15 tisíc eur. "Pre každý obchod sú dôležité miesto a rušnosť. Stratégiu franchisingového konceptu je tak zameraná na mestá alebo turistickej oblasti," dodáva riaditel obchodneho zastupenia firmy Rosedream Todor Dinev.

Najväčší úspech má firma na balkánskom trhu, kde pôsobí už od roku 1948. "V tejto krajine sa nám darí neustále rozširovať predajné a vývozné miesta," dodáva Todor Dinev a dopĺňa, ako sa prírodná kozmetika Rosedream vyrába. Ružový olej sa produkuje vodno - parnou destiláciou čistých kvetov ruže Rosa Damascena Mill , ktorá je tiež nazývaná aj ako damašskej Olejová ruže. Tá sa pestuje v špeciálnych klimatických podmienkach v Ružovom údolí.