V súčasnej dobe ICE’N’GO! nájdeme už v 12 krajinách Európy. V Slovenskej republike pôsobí spoločnosť ICE’N’GO! od roku 2010.
31.12.2013
Na mrazené dezerty stavil franchisový koncept Ice’n’go. Novo sa nachádza v Katalógu franchis.
 

Existujú franchisové koncepty, ktorých tržby ovplyvňuje sezónnosť. Takým je napríklad franchisový systém Ice'n'go, ktorý sa prezentuje výrobou čerstvých mrazených dezertov. V súčasnej dobe tento koncept pôsobí vo viac ako 10 štátoch Európy a Slovensko nie je výnimkou. Aktuálne sa franchisové predajné miesta Ice'n'go nachádzajú na 37 miestach republiky a firma hľadá ďalších franchisantov, aby pokryla celú zem.

Najväčšie tržby zaznamenáva spoločnosť predovšetkým v letných a jarných mesiacoch, avšak najlepšie obdobie na nájdenie vhodného franchisanta sú zimné mesiace, kedy je čas na prípravu všetkého potrebného. Priestor, kde je vhodné prevádzkovať stánok Ice'n'go, sa nachádza najmä tam, kam chodia rodiny s deťmi ako aquaparky, zoo, zábavné centrá lebo cukrárňach. Miesto musí spĺňať rozlohu o rozmeroch 4 až 6 m2.

Jednorazová investícia , ktorá zahŕňa kompletné zariadenie predaja, licenciu, školenia a ďalšie služby, sa pohybuje od 3 do 8 tisíc eur. Výška investície závisí na výbere veľkosti predajného stánku. Priebežné poplatky si firma neúčtuje.


/1/
<see more>