Spoločnosť Yilba Tekstil prevádzkuje franchisové obchody odevnej značky Cipo & Baxx vo viac ako 12 štátoch po celom svete.
18.11.2013
Franchisová odevná značka Cipo & Baxx rastie na Slovensku. Otvorila obchody v Košiciach a Poprade.
 

Spoločnosť Yilba Tekstil, ktorá drží master-franchisovú licenciu na odevnú značku Cipo & Baxx pre strednú a východnú Európu, je vo svojom rozvoji úspešná predovšetkým v Poľsku, kde už prevádzkuje 42 franchisových obchodov. Ovocie úspechu zbiera postupne i v strednej Európe, najmä u nás.

Väčšiu obľubu získava značka Cipo & Baxx predovšetkým v tuzemskom štáte, kde sa spoločnosti podarilo podpísať franchisové zmluvy s novými partnermi.„Nový obchod Cipo & Baxx sme otvorili v Košiciach a ďalej v rámci multibrandu v obchodnom centre Max v Poprade,“ upresňuje manažérka zodpovedná za rozvoj značky Agnieszka Celik z firmy Yilba Tekstil. Obe predajne sa pridali k siedmim, ktoré na Slovensku už pôsobia. Firma preferuje rozmery minimálne 50 m2 pre predajňu Cipo & Baxx. Franchisantom neúčtuje žiadne licenčné poplatky.

Rozdiel u českých susedov

Situácia na českom trhu je podstatne rozdielna. Obchody sa nachádzajú v Karlových Varoch a vo Veľkom Týnci. Spoločnosť by rada otvorila obchod v Prahe. „V hlavnom meste už máme niekoľko potenciálnych partnerov, ktorí úspešne vyjednávali s manažérmi veľkých obchodných centier a teraz už len čakajú na vhodné priestory, kde by sa mohla predajňa otvoriť,“ dodáva Agnieszka Celik.

Odevná značka Cipo & Baxx pochádza z Turecka a pôsobí už v niekoľkých krajinách po celom svete, napríklad v Austrálii, USA, Maďarsku, Južnej Afrike či Nemecku. I napriek poklesu v odevnom priemysle sa značke darí rásť a zvyšovať tržby na jednotlivých trhoch, kde pôsobí.