16.10.2013

V znamení troch

Fruitisimo finišuje prípravy pobočiek v Poľsku a Nemecku. Na Slovensku má záujemcu o franchisu.

Franchisová sieť Fruitisimo pôvodom z Česka ponúka svoje produkty už 10 rokov. Za túto dobu sa jej podarilo dostať sa aj na Slovensko a pomaly ale iste zatína pazúry v ďalších štátoch, konkrétne v Poľsku a Nemecku. „ Sme práve vo fáze vyjednávania podmienok pre pilotné predajne, ktoré by sme chceli otvoriť do konca tohto roka,“ komentuje prípravy Ján Hummel, jednateľ spoločnosti.

fruitisiom bar

Na Slovensku franchisová sieť Fruitisimo cíti, že je tu priestor pre 20 fresh barov

V Bratislave Fruitisimo aktuálne prevádzkuje 3 predajne a rozhliada sa po ďalších mestách. Ako uvádza Ján Hummel, spoločnosť tu uvažuje o rozvoji výhradne formou franchisingu a už eviduje niekoľko záujemcov. Počíta, že na Slovensku sa nachádza priestor pre 20 fresh barov. A expanzia pokračuje i v domácej krajine. Fruitisimu sa tento rok podarilo otvoriť 3 nové predajne vlastnými silami. „Za zmienku stojí predovšetkým predajňa v Centre Černý Most, kde je i presklená výroba našej zmrzliny a tiež nedávno otvorená predajňa Nový Smíchov, ktorá nám v zozname lokalít dlho chýbala,“ doplňuje Ján Hummel s tým, že firma tiež podpísala 3 nové franchisové zmluvy.

Slovenský trh je pre Fruitisimo ešte nenasýtený a spoločnosť cíti, že má veľký potenciál. Naopak podľa Jána Hummela český trh predaja ovocných džúsov a zmrzliny je takmer nasýtený a nie je tu miesto pre ďalšieho veľkého hráča. Aj napriek tomu sa nájdu zahraničné firmy, ktoré na českom trhu skúšajú preraziť. Situácia nemusí byť konečná, ako sa na prvý pohľad zdá.

Zdieľaj článok

Komentáre na fórum

0
V znamení troch

K tomuto článku nie je zatiaľ komentár. Váš bude prvý.

Fórum 5 téma, 5 komentáre

chcete viac?

newsletter Franchising.sk

If you see this, leave this form field blank